amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Which organelle produces sugars while releasing oxygen, and in which cell could it be found?
a rectangular floor is 12 feet wide and 18 feet long. How much will it cost to carpet the floor if the carpet cost $1.39 per square foot?
word form for 10 times 10 times 10 times 10 times 10
What is the source of energy for our weather?
Which of the following is a nonrenewable resource? a. hydropower b. biomass c. geothermal power d. coal
Find the slope of y=4
a line is represented by the equation 3x+2y=4. what is another way to represent the same line?
what problems arose as a result of disagreements between catholics and protestants
a group of people who make laws for and help run a city or town? please help :)
opposite reciprocal slope lines or parallel or perpendicular