nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

Complete the following outline on the duckbill platypus by selecting topics and subtopics from the list. Capitalize correctly. Digs a den Blind until four month
For this question, use the following balanced equation: 2 H2 + O2 → 2 H2O. If you have 20 moles of H2, how many moles of H2O could you make?
How do you think the events in the park impacted the perception of the police officer?
A polynomial function is shown below: f(x) = x3 − 4x2 − x + 4 Which graph best represents the function? (5 points) Graph of a cubic polynomial that falls to the
how does the use of parallelism enhances king's argument?
At the zoo, the length of each iguana is measured, which statement is best supported by the information below. I’ll give brainliest to whoever gets it right
Find the slope and y intercept of each line.
HelPPPPP PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS page 106 plsssss :(
A person has their gall bladder removed. Which statement is correct? A They cannot eat carbohydrates. B They can eat fat only in small amounts. C They can eat o
What is the product? 6 x [4 -2 1 7 3 0]