tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Which of these nonfiction texts will most likely have a formal tone? 1.a travel guidebook 2.a geography textbook 3.a biography 4.a blog post
Sue's friend inhales poisonous fumes. In which order should Sue administer the first aid steps on her friend? A. Check, Call, Care B. Check, Care, Call C. Cal
Tyrone has a piece of yarn that is 3 feet long.He measures it again to find the number of inches.Will the number of feet or the number of inches be greater.
bats and hummingbirds are examples of
What did the freedom Journal call for?
what is the sense???????
Why are sepals and petals referred to as "accessory parts" (of the plant)?
125/250 in its simplest form
________ is the biogeochemical cycle that describes the movement of oxygen within and between it's three main reservoirs. A. Oxygen Cycle B. Carbon Cycle C.
The British ended the opium trade to China in 1836. a. True b. False