auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

1: which written example represents audio sample 1?2: which written example represents audio example 2? 3: which written example represents audio example 3? 4:
solve for x vbnjkjhgvcghjkljhghjkl;kjhjklkjhjkl;kjhjkl;'[;plkjhkl;';lkjl;'[ ;lkjhkl;plkjhbgvhju
According to the passage, which situation might benefit you? Speaking your thoughts and opinions during an argument Setting goals that require hard work and co
if the woman and a man with normal clotting function have one biological daughter and one biological son, which children are predicted to have hemphilia A
Help I don’t know what this is but I need help
horizontal translation 5 unitss left
what color indicates the presence of a high level of simple sugars
When minority youth identify in some ways with their ethnic culture and in other ways with the majority culture, they are developing a(n)
Question 1 r Which sentence is punctuated correctly? O What did you do with your bike? asked my dad. O "What did you do with your bike"? asked my dad. "What did
The belief that the Constitution has a strict interpretation and its meaning does not change is known as which of the following? Select one: a. Judicial restra