Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes the purpose of satire? Select all that apply. shame those acting foolishly or immorally attack the reputations of popular peopl
Which statement is NOT true of the Jesuit order? Select one: a. It had many similarities to a medieval military order. b. Its followers abandoned rational dis
True or false Teratogens tend to affect the developing fetal brain during the second and third trimesters.
The modern day marching band traces its origin directly to what country’s military bands?
Should I pick someone for annoying me
2. According to research, what is the most reliable form of identifying potentially effective reinforcers?
If you use a horizontal force of 33.0 N to slide a 11.0 kg wooden crate across a floor at a constant velocity, what is the coefficient of kinetic friction betwe
ky wants to buy 3 shirts, which were originally priced $49.96 each. The store will discount the pirce of the third shirt and then apply a 7.1% tax to the total
Which is the class of cnidarian that is characterized by having a dominant medusa stage and four gastric pouches?
what is workers compensation ​