happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

what destroys respect​
Read the passage, then answer the question that follows. As ever, sugar work was brutally hard. The workers woke early, and for the first few months they were “
3. Which of the follow is NOT an unalienable right expressed by Thomas Jefferson in the Declaration of Independence A. Life B. Liberty C. Property D. Pursuit of
The box plot shows the statistics for the weight, in pounds, of some dogs. Are there any outliers? Explain how you know. i will give brainliest :)
I need help asap 5th grade science
In 2006, the population of Tewksbury, Rhode Island was 25,000, and it was growing at an annual rate of 2.2%. Part A What is the growth factor for the town?
Simplify the following expression using the distributive property: -2x2 (x – 4)
8. Copper is a reddish brown metal that is easily stretched to make wires. These characteristics are examples of properties of copper.
Think!!!! Which cause do you think was the most important is starting the revolution? Why?
6. A hospital needs a supply of an expensive medicine. Company A has the most supply available, 1.3 milligrams, which is twice the difference between the weight