QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPP IMMEDIATELY
How does the form that news takes affect its credibility? Which sources of kinds of news do you believe? Which do you discount or ignore?
9. Solve for x: Please explain
anything that applies. sec0 is undefined for 0 =
How did the arms race contribute to the outbreak of ww1
The supremacy clause gives the greatest amount of power to . Because of the supremacy clause, states federal law.
According to your textbook, the type of delivery in which you plan your speech in detail and learn it well without trying to memorize the exact wording is calle
In the image, two circles are centered at A. The circle containing Bwas dilated to produce the circle containing B: What is the scale factor of the dilation? OA
The Fourth, Fifth, Sixth, and Eighth Amendments involve rights related to voting and elections. the criminal justice process. the state's taxing powers. militar
According to ________ theory, competence, autonomy, and relatedness are the primary motivations for behavior.