darlalucas18
darlalucas18 darlalucas18
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Sandy bought 1 1/4 pound of turkey and 1/2 pounds of cheese at the deli. Both items are on sale for $4 per pound. What is the total cost?

Respuesta :

tlwomack24
tlwomack24 tlwomack24
  • 02-03-2021

Sandy's $8.50 been on the deli counter.

Answer Link
cantubresella
cantubresella cantubresella
  • 02-03-2021
$8.50.....................
Answer Link

Otras preguntas

Why can't plants catch a cold?
A basketball rolls of a 0.70 m high desk and strikes the floor 0.25 m away from the base of the desk? How fast was the ball rolling?
Is 4xy + 2y = 9 linear ? If yes write the equation in standard form & determine the x & y interests
What is an analogy for democracy?
what is the main functions of lipids?
how can you tell the difference between additive comparison and multiplication comparison
name 1 element in the periodic table that sounds like a name
What builds proteins in a cell?
Describe the differences between a prokaryotic and a eukaryotic cell, and identify their parts.
how do i persuade students to enter the school talent show? i have to write it as an article in the school magazine.