angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

help me please i only have half and hour!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The radius of a sphere is 12 units. Find the volume of the sphere. Write your answer in terms of pi.
what happens right after a war ?​
x=8x=8 and y=3y=3? 8x-9y 8x−9y
What is the value of xin this triangle? Enter your answer as a decimal. Round only your final answer to the nearest hundredth. 32 58
Pre-calc, Review the graph of a piecewise function. Which two discontinuities does the graph show? (Image attched)
Match the following definitions with the correct vocabulary.
HELP QUICK PLEASE ITS MATH
How did the Union's position on Cemetery Hill contribute to its victory at Gettysburg?
Given the following function, find h(-4) h(x) = 8x2 – 5 h(-4) =