misspretty12345 misspretty12345
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with 1 and 2 I’m confused!!!!!! Plz help me !!!!!

Can someone help me with 1 and 2 Im confused Plz help me class=

Respuesta :

ineedhelppls20 ineedhelppls20
  • 01-03-2021
1) The cheapest rate for sending a 1-pound package is USPS Ground. A 20-pound package is USPS Ground.

2) The most expensive rate for sending a 1-pound package is FedEx on the first day. A 20-pound package is FedEx on the first day
Answer Link

Otras preguntas

The abolitionist and suffragist movements would both fall under a set of rights that should be allowed to all humans. These rights are call Academic Rights Civi
the distance between my home to school is 3 km and 240 m. what is the distance in km,m and dm​
2y + 7x = -55y - 7x = 12x = y =​
why is alcohol considered the most dangerous drug?
Christine makes 9 dollars for each hour of work. Write an equation to represent her total pay p after working h hours?
Need help plssssss 18 points!!
WILL PICK BRAINLIEST! A line l has slope 2. What is the slope of line l1 if l1 ⊥ l ? What is the slope of l2 if l2 ∥ l ?
Describe the transformations required to obtain the graph of the function f(x) from the graph of the function g(x). f(x) = 9 cos x ; g(x) = cos x (3 points)
Why is India experiencing a water deficit?
If the cost of half a ton of cement is $185, what is the cost per pound.​