anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

What BEST defines an intensive property of a substance? A. a property that is observable B. a property that is measurable C. a physical property that depends o
Not sure where to begin with this
Briefly explain the four rules determining sig figs
What is the simplified expression for 5ab + 9ab - ab?
Determine the empirical and molecular formula: Ibufuren, a headache remedy contains 75.6% C, 8.08% H, and 15.5% O by mass and has a molar mass about 206 g/mol.
Solve the equation for the indicated variable 4=t-7s , for t
What is the equation of the following graph?
BE RIGHT! PLEASE! And fast!
6. Some members of the faculty (is-are) present.​
Read the scenario. A car moves 30 mi/h to the north. Every second, the velocity increases by 3 mi/h. Which option represents the acceleration as a vector quanti