yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

Who was Pericles? A. a Greek speaker whose fame eventually spread far and wide B. the leader who developed the strategies leading to Greek naval success C. the
The table shows the number of Salvador has read. Find the ratio of mystery books to the total. Explain it's meaning. (look at the picture of the table)
is 2/9 closest to 0 1/2 or 1
if about 32,834.5 kilobytes of memory is still available how many more pictures can they take
scientific notation 20,000+3,400,000= an example to would be helpful
10/18=c/4.5 what is c
A recipe includes 8 cups of flour and 2/3 third cups of sugar right the ratio of the amount of flour to the amount of sugar as a fraction in simplest form
Why does the body switch between cellular and anaerobic respiration?
What makes 48 is it 68x12 use a calculator to get the answer because i do not get it
a pipe is leaking at 1.5 cups per day.about how many gallons per week is the pipe leaking