avasapp807 avasapp807
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

what’s the answer ?

whats the answer class=

Respuesta :

gububiihvgtt
gububiihvgtt gububiihvgtt
  • 12-02-2021
$34 divided by $3 because he spent $3 for each hour. The answer is A 11.3333
Answer Link

Otras preguntas

the cost for 7 dance lessons is $82. the cost for 11 is $122. write a linear equations to find the total cost C for L dance lessons. How much for 4 lessons?
A space probe identifies a new element in a sample collected from an asteroid. Successive ionization energies (in attojoules per atom) for the new element are s
1. In a plant’s stem, the vascular tissue (1 point) is always arranged in rings of vascular bundles. is continuous from the roots to the leaves. carriest nut
need help please answer
Ils mangent toujours _____ restaurants du coin A. Aux B.à C.à le
Audrey said that kyle was the most unique person she had even met. why doesn't this statement make sense? a. kyle is probably not unique. b. no person is trul
1. What are goals of science? Choose all that apply. (3 points) to investigate the natural world ) to establish unchanging facts to explain natural phenome
q es dióxido de carbono
Read this passage from The Great Learning, an important text containing many of Confucius's words and teachings. [The Master said], "Raise the [good people] and
the area of north dakota is 77,353 square miles. the area of south dakota is 70,700 square miles. how many square miles greater is the area of north dakota than