liltook2009 liltook2009
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Caleb bought raisins in bulk $2.50 per round. He spent a total of $5.75. How many pounds of raisins did he buy?

Respuesta :

brendaacolmenaress brendaacolmenaress
  • 12-02-2021
$5.75 divided by $2.50= 2.3 pounds
Answer Link
kkmheaflufebzxjecg kkmheaflufebzxjecg
  • 12-02-2021

Answer:

2 1/3 I believe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can you solve that ?​
Write the sentence as an equation. the product of 312 and m, added to 112 equals y Type a slash ( / ) if you want to use a division sign
2>-4 divide both sides by 2
1) You earned $1600 in a summer job and you were paid with a check. You are going to open a checking account at hometown bank and put $800 into the account. Wha
One of the most important connections that an infant can make is the positive emotional bond that develops between the infant and a particular individual. This
Please help I will give brainliest.
Give me some 5 J.P. Morgan facts! Do it quickly for brainliest!
The more bonds an atom can make, the more likely it is to combine with other atoms in different ways. Which element is most likely able to make the greatest var
The areas of the squares adjacent to two sides of a right triangle are 32 units^2 and 2 units^2 Find the length, x of the thrid side pf the tringle
Please help…. I’m begging for help to bring my grade up