chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

2(z + 5) + 5(z + 2) = 10 (z - 1)
if you want to calculate your take home pay you will need to determine the amount of taxes that will be taken out of your paycheck to do this you will: a. subtr
What is the full form of Computer?​
A regular hexagonal prism has a height of 7 cm and base edge length of 4 cm. Identify its lateral area and surface area.
The mean of 19 numbers is 35. One of these numbers is 70. Determine the mean of the other 18 numbers. Give your answer correct to 1 decimal place. Submit Answer
Which equation represents h in the triangle? A) h = 6sin37° B) h = 10sin37° C) h = 6 10 sin37° D) h = 10 6 sin37°
social aspect Health ,population, environment ​
help asap please help with my cold war DBQ its my final grade for the year the Prompt: Evaluate the extent to which ideological rivalries between Western countr
What is the Crankshaft Turk ,Connecting rod Turk and Flywheel Turk for the 5a engine
Sketch the graph of y = negative 2 x squared + x + 1 using your graphing calculator. What are the x-intercepts of this graph? a. (1, 0) and (-0.5, 0) c. There a