rickjames88 rickjames88
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.68 for a pack of 16 pens.
Find the unit price in dollars per pen.

Respuesta :

emelynkoh
emelynkoh emelynkoh
  • 12-02-2021

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

3.68÷16=0.23

Answer Link

Otras preguntas

Find the quotient and remainder 975 divided by 17
FOI ENGANO NAO RESPONDAM PFR
for those who viewed it as an "experiment," the tuskgee progrom goal was to:
The nucleus of an atom contains 28 protons and has a mass of 60. How many neutrons does this atom have?
model 12 more than 35 on the number line​
Find the area of the shape.
In the diagram, parallel lines l and m are cut by transversal t. (4x-15) (2x+21) What is the value of x
Baned on the graph, which of the following statements best donorbos human population growth? A The human population has experienced fluctuating growth since 130
Someone please help meeee
What is 84? O A. 1 O B. -1 O C. -1 D. i