AnnyZeaMejia3366 AnnyZeaMejia3366
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-02-2021

2.18

17.44 ÷ 8 = 2.18

sorry if I'm wrong.

hope it helps.

Answer Link
AshBHai82
AshBHai82 AshBHai82
  • 01-03-2021

Step-by-step explanation:

The Answer Is -----

2.8

As,

17.44 ÷ 8 = 2.8

Answer Link

Otras preguntas

what is 3a b2 b3 4b2 4 5a identify like terms
add or subtract mentally 16.9+ 12.1
what geographic feature has been most responsible for extensive trade throughout Europe
Tommy is making a picture graph to show his friends favorite kind of music. he plans to use one musical note to represent 2 people How many notes will he use
To go from Ur to the Halys River, one would travel more than 600 miles northwest. a. Yes b. No
round 141.999 to the nearest tenth,hundredths,ten,and hundred.
triple the sum of 45 and 55
what the difference 400 273
how to divide 16.8÷2.4
Which word does not represent a type of behavior? A. patrimonial B. naive C. pedantic D. puerile