iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 rolls for $1.89 or a bag of 18
rolls for $3.79

Respuesta :

uwuboycute
uwuboycute uwuboycute
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for $1.89

Step-by-step explanation:

when you divide to see how much each one costs the 8 rolls is better

Answer Link
estrellaalcala9 estrellaalcala9
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for 1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Edwards Farm Products was unable to meets its financial obligations and was forced into using legal proceedings to restructure itself so that it could continue
3 1/2 - 1 1/3 x x= 1
50PTS TIMED What did industrial monopolies and trusts reduce during the late 1800s? A Interstate Commerce B AFL C Corruption D Competitio
Use geometric mean to find the 7th term in a geometric sequence if the 6th term is 12 and the 8th term is 27
Which method is the best for damaged tendons or ligaments
The greatest distance across the continental United States is a bit less than 5,000 km. To fit a map on an 8.5 in. x 11 in. piece of paper, what scale should yo
Aerobic exercise may be important for you because: Question 1 A) It strengthens your heart muscle so that your heart doesn't have to work as hard when you ex
-0.2(14-6y)=-7y-(-5-9y)
Your new team is working hard, but they are all less experienced than you and you don’t complete their task as quickly.
Use the drop-down menus to complete the statements.Russia's Invaders came from the territory labeled A.They establish the city of kiev, located at E.Kiev's impo