iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

CASSIUS. I know where I will wear this dagger then: Cassius from bondage will deliver Cassius. Given Cassius's statement about himself here, which is an example
What is the slope of the line below? (-1,5) (2, -1) A. positive B. undefined C. Zero D. negative
Add 2 to both sides of the equation. So, I have this half-done equation, and the next step is to add 2 to both sides, how do I do that? Please help with a legit
if y varies inversely as x, and y =35 when x =14, find x when y =15.
If x=6 and y=−2, evaluate the following expression:3x+4y​
Which domain is capable of living in extreme environments like hot springs, geysers, or very salty waters? O Eukarya O Bacteria w O Archaea
Which of these was the first step in the flowering of the arts in Harlem according to the passage "The Harlem Renaissance"? A the Great Migration B the end of W
please help!!!!!!!!!​
The us government wanted to expand into Florida A.because the Seminole population was growing very quickly B.to protect the Us government from invasion from th
how does fossil fuel use affect the climate