cchloexo
cchloexo cchloexo
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

easy question but struggling abit :)

easy question but struggling abit class=

Respuesta :

Thorpe33 Thorpe33
  • 11-02-2021

Answer:

535 POUNDS

Step-by-step explanation:

The total cost of the trip is 1280+640+220= 2,140

2140/4 = 535

Answer Link
STACKINBARBIE
STACKINBARBIE STACKINBARBIE
  • 11-02-2021

Answer:

Sorry I’m not sure because my answer seems to simple so it may be wrong

Step-by-step explanation:

Total cost: £2,140

2,140 ÷ 4 = 535

So each friend including Tim pays $535 for the trip

Answer Link

Otras preguntas

how many thirds in 5
how many valenceelectrons does rare earth metals have
On a summer afternoon, the sand on the beach can get very hot. When you step on the sand in bare feet, you can burn yourself. Which of the following sentences b
Write 75 as the product of its prime factors. (2 marks)
how do you say 'im getting over you' in spanish
why are quebec and ontario known as canadas economic heart
why do living things need nitrogen?
express each number in fraction form before finding the inverse:7,10,1 3/4,
how many hundredths are in 0.5
How do u do this problem: W/6+5/8=-1 3/8 I got this answer: -1 53/64