dayuantebrown14
dayuantebrown14
11-02-2021
Mathematics
contestada
Help me quick I need a good grade
Respuesta :
loreal33
loreal33
11-02-2021
1.) This one is easy. The answer to this one is that the input is being multiplied by 3.
Proof: 1 x 3 = 3
2 x 3 = 6
3 x 3 = 9
2.) The answer is 12 because 4 x 3 = 12.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
A gym charges a one-time registration fee as well as a monthly fee. The cost of joining the gym for 4 months is $370, and the cost of joining for 6 months is$53
Explain how genes, alleles, and chromosomes relate to each other
Find the next 3 terms in the series 3+12+48+...
what is the unit rate for 108 diapers for 25.18 dollars
Did Aristotle's(Greek philosopher and scientist) writing have any effect on the U.S. Constitution?
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? I hear thunder I feel rain. A. compound sentence B. run-on sentence C. si
which of the following best pairs darwins contributor to his ideas? a. hutton .b malthus c. Lamarck d. Lyell
Based on her actions in "Mowgli's Brothers," which best describes Raksha, Mother Wolf? A. She only cares about herself. B. She likes to do things alone.
Which value of x makes this equation true? –8 + x = 0 A. –8 B. 8 C. No value of x will make it true. D. 0
What is 1/2+9/10+M=2, what is M and how