ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Cuando una persona es vieja, se cree que es más ______________. egoísta joven sabia perezosa
The lowest tier of the federal court system is the:
The solar wind is a stream of electrically charged particles flowing at high speeds from the sun TRUE/FALSE
The high concentration of solutes in the soil, formed from the salt and melting snow, would result in
PLEASE help me with factorials and exponents. my work is in blue, how are they are all equal? I don't understand how the answer is: (n!)^n! ≥ (n!)^n ≥ n^n
What is the meaning of the name ahmed
Determine if the relationship is a function & explain why and why not. (3,5), (10,-5), (-4,8), (0,5)
What is diffusion of innovation? a. it is the creation of an entirely new product for an unexplored market. b. it refers to the number of similar products that
Which of the following is not a core component of the federal reserve bank
Mental and emotional health can be improved through exercise. Please select the best answer from the choices provided. T F