Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

in a given training week a swimmer completes 1/4 mile on day one 2/5 mile on day two    and 3/7 mile on day three,,
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
What is the potential energy of a 3 kilogram-ball that is on the ground?
2loga(3)+loga(5)=loga(x)
What is MULTIPLIED to equal 80 but can be ADDED to make NEGATIVE 21
Mary has 12 marbles 3/12 of the marbles are yellow and 2/12 of the marbles are blue.The rest of the marbles are green.How many marbles are green?
How to answer the following questions in spanish?? Quien batea? Con que batea?
What is MULTIPLIED to equal 80 but can be ADDED to make NEGATIVE 21
the water pipe has a radius of 5 cm and a height of 7 cm. what volume of water does it take to fill the pipe?
Round 1.0649 to the nearest thousandth