isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

is a rock classified as a nonliving and abiotic ?
Jody runs the 500-yard dash for his school track team in 1 minute. find this rate in yards per second. please show your work
A member of Congress who serves as a communications channel between the house's leadership and the rank-and-file members is known as __________.
Product of two consecutive integers is 29 more than their sum . Find the integers
A bird flies 61/2 mi in 20 min. How long will it take the bird to fly 81/8 mi at the same speed?
Def is a right triangle if feel equals 24 and de equals 7 find df
erry wants to start a small business producing jelly made from marine algae. Which of these algae should he select for this purpose?
A granola recipe calls for 2 1/3 cup of almonds. A bag of almonds has 2 cups. To make 2 1/2 batches of granola, Ali buys 5 bags of almonds. How many cups of alm
Whats 27h divided by 3h in standard form
An unknown compound does not dissolve in water, is a nonelectrolyte and has a low melting point. Would it be an ionic compound? Explain.