lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which two things helped develop the cloth industry?
last year, Maria earned $342 per week. This year, her salary increased to $371 per week. what is the percent of increase? Round to the nearest tenth of a percen
When four atomic orbitals are mixed to form hybrid orbitals, how many hybrid orbitals are formed?
What type of triangle has side lengths of 23, 24, and 24? A. scalene triangle B. isosceles triangle C. equilateral triangle D. It's not a triangle.
The influence of Mahatma Gandhi be seen most clearly in King’s rhetoric in his _____. focus on nonviolence allusions to the Bible references to the nation’s fou
Is cocaine classified as a Stimulant, Depressant, Hallucinogen or Narcotic?
Which of the following best describes the idea that America wanted to return to a life of normalcy following World War I? ----> Select all that apply!!!<-
Who was given the nickname “the Great Pacifier?”
If you combine 370.0 mL of water at 25.00 °C and 130.0 mL of water at 95.00 °C, what is the final temperature of the mixture? Use 1.00 g/mL as the density of wa
What are three causes of small earthquakes that could signal a volcanic eruption?