javionclinton1413
javionclinton1413 javionclinton1413
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

Respuesta :

s16040 s16040
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:gg

Answer Link

Otras preguntas

In Stanley Schachter and Jerome Singer's classic experiment, participants were injected with epinephrine and either informed or not informed about the drug's ef
daryl is 16. he's a wrestler - the best in his weight class. but if he gains 5 pounds, he'll get bumped up a weight class and have to wrestle larger guys and po
In this task, you’ll perform a re-randomization simulation to determine whether the difference of the sample means is statistically significant enough to be att
Solue for x,if 2/3x<1 1/3​
How do World Heritage Sites introduce the country and the people?​
A book cost Rs.950 is sold for Rs 980. find profit/loss%​
Solve for x Answer choices: 4 5 8 3 2
the boy was weak.... he won the match. ( but/ although)​
Find the area of the circle. Use 3.14 for it. Do not round your answer. Hint: A = Tira 14 inches Area = [?] inches? Enter the number that belongs in the green b
PLEASE HELP ASAP T^T