pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

How did china rulers limit contact with the outside world during the sixteenth and seventeenth century
Where did industrialization begin in continental Europe?
A vehicle's momentum depends on its
How do I simplify this? I need the steps on how to do it.
what is the balanced chemical equation for calcium with water that produces calcium hydoxide
change nostalgia into a adverb and use it as a sentence
Which statement explains why trapping most likely became an important economic activity in Louisiana during the state's colonial period? A. There was little fa
Why was the Revolution of 1905 called "the dress rehearsal for the 1917 Revolution"?
Are hypothetical laws passed by congress constitutional. Explain
Which excerpt from "I Stand Here Ironing" BEST summarizes the overall theme of the story?