smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ezra works two summer jobs to save for a laptop that costs at least $1100. He charges $15/hr to mow lawns and $10/hr to walk dogs. He currently charges in half-
Which countries became allies of the colonists during the American Revolution? France and Great Britain Russia and Spain France and Spain Spain and Great Britai
What is the following difference?
A sample of gas occupies 7.80 liters at 425°C? What will be the volume of the gas at 35°C if the pressure does not change? 4.65 liters 3.65 liters 3.44 liters 7
Gary and his friends go to see a movie. Gary buys x movie tickets at the rate of $8 per ticket and a tub of popcorn of $5.50. If f(x) is the total amount he spe
The graph below corresponds to the equation y=x2+bx+c, what are the values of b and c?
What is an imaginary number​
What natural resource does Bolivia possess in abundance that has not yet been exploited?
Which word best describes the tone dan pink uses throughout his speech drive the surprising truth about what motivates us A. Peaceful B. Enthusiastic C. Formal
Read this passage: One should admit at the outset to a certain bias. Indeed I am a “Butterfly chaser, googly eyed bleeding heart and wild conservative.” I take