nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

A recent poll of 10,000 resident voters in Bigtown, New York, suggests the Republican governor of the state of New York is leading his Democratic contender in t
How is the tenth amendment strengthened the Necessary and Proper Clause Article I, section 8 of the constitution?
which type of climate makes Vietnam ideal for growing rice
I don’t get this can someone help me find the answer?
This relation is a function: {(0,-3), (0,-2), (0,-1), (0,0), (0,1)} : True or False
Part A: Factor x2b2 − xb2 − 6b2. Show your work. (4 points) Part B: Factor x2 + 4x + 4. Show your work. (3 points) Part C: Factor x2 − 4. Show your work. (3 poi
2. The table shows children’s ages and the number of servings of vegetables the children ate each week. Age Servings of vegetables 15 6 7 32 8 32 9 30 11 20 3
Photosynthesis is a redox reaction. this means that h2o is _____ during the light reactions and co2 is _____ during the calvin cycle. see concept
Which type of bond is where two atoms are sharing one or more valence electrons?
guo qi watches 15 videos on khan academy everyday. each video is 8 minutes long on average. for how many days does guo qi have to watch videos on khan academy t