jessikabell jessikabell
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

there is 2 parts to this question pls answer both!

there is 2 parts to this question pls answer both class=

Respuesta :

jmf67859 jmf67859
  • 04-02-2021
Sales tax is 3.5 dollars
Final sale price would be 53.50 dollars

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Which store gives you the best deal? Metromarket 18cans of soda for $9 Wal-Town 10cana of soda for $7.50 ShopStop 14cans of soda for $7.00
The United Nations was established so that it could resolve conflicts between nations?
what are 2 answers that can equal 49 in multiplication
In which sentence are the conjunctions used correctly? A. Neither beauty nor popularity was considered in the contest. B. The top award was given to neither Ste
The prefix "cardio" refers to _____. aerobic with oxygen anaerobic heart
The narrative in Nectar in a Sieve is told from a (an) _____ point of view.
An infinitive is a type of A. gerund. B. participle. C. appositive. D. verbal.
what were the roles of both men and women during the paleolithic age?
which is a quantitative method of data collection?
An infinitive is a type of A. gerund. B. participle. C. appositive. D. verbal.