michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

Kuper manipulates time to create tension. How are the graphic novel and story alike and different in their treatment of time? How does the idea of time figure i
Ethnocentrism in research refers to _____.
what is the equation?
Health care professionals can be most successful at motivating others to become more physically active when they: • a. demonstrate a physically active lifestyle
Is a revocable trust valid even though the trustor is also the trustee and a beneficiary? a) Yes, always b) No, never c) Yes, with limitations d) Depends on st
Find the solution to the system of equations.
Solve for the unknown in the following equation 2/x + 1 = 3/4​
3.Your broker faxed to you the following information about two semiannual coupon bonds that you are considering as a potential investment. Unfortunately, your f
A cat weighs 4.5kg and needs liquid medication of 5 mg per kg. How many mls
Points A, B, and C are collinear with coordinates A(-2,5), B(1,3), and C (x,-13). What is x?