ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In which direction does the graph of the function shown below open? [tex]f(x) = 2x^2+5x-4[/tex] A. Down B. Left C. Right D. Up
These are the times that try men's souls. The summer soldier and the sunshine patriot will, in this crisis, shrink from the service of their country; but he tha
What is the value, after 7 years, of a 2014 Ford Mustang that originally cost $25,000.00 if the depreciate at a rate of 8% per year? Round your answer to the ne
Vanessa has two bags that contain slips of paper. One bag has 4 slips of paper that are numbered 2, 3, 4, and 5. The other bag has 4 slips of paper that are num
Equal volumes of 1 m solutions of citric acid, sodium citrate, sodium hydrogencitrate, and sodium dihydrogencitrate are combined and the ph is adjusted to 9.5
In one class the ratio of girls to the number of boys is 3: 5. The percentage of boys in the class is?​
what is the name of any change in genes?​
Which expression is equivalent to (x^2 + 2x + 3) (x-4)?
please answer!! need help!!
What kind of poem is a blazon?