sierralexi sierralexi
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

simplify 4z2 + z2 + 6a

Respuesta :

amy764044
amy764044 amy764044
  • 04-02-2021

Answer:

5z^2+6a is the answer I think

Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
Which is the better buy? A. 6-foot roll of waxed paper for $2.16 B. 91-inch roll of waxed paper for $3.64
solve 76+45+98+76-7=
Please help I will mark brainliest
Which Type of thermal energy uses electromagnetic waves to transfer energy
Mrs. Bowser spends $39 on 3 slices of pizza and 5 bags of popcorn. Mrs. Lassetter spends $36.50 on 5 slices of pizza and 2 bags of popcorn. After a couple of ho
The value of c is equal to _____.
9y - 2= 5(2y + 4) UGHHHHHH!
Which battle was not part of the Pacific campaign? A.Battle of Midway B.Pearl Harbor C.Battle of Leningrad D.Battle of Guadalcanal Please help i can'
Why were the 1300s a century of crisis?