chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

seth traveled 1 mile in 57.1 second how fast did he go in miles per hour
By tradition, when does the presidential campaign begin?
900 is 1/10 of what?
What is a distinct factor in math?
91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
theo had a balance of -$4 in his savings account. after making a deposit, he has $25 in his account. what is the overall change to his account?
evaluate -a.   a=2.2  need help
What is the diameter of a circle whose circumference is 5? 1) 2.5/pi squared 2) 2.5/pi 3) 5/pi squared 4) 5/pi
The value of 3 in 920.003
Tia is buying paper cups and plates. Cups come in packages of 12,and plates come in packages of 10. She wants to buy the same number of cups and plates, but pla