quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

find x and IJ is HK is an altitude of triangle HIJ
why a ladder would be useful if you had to rescue someone from an icy pond
Select the approximate values of x that are solutions to f(x) = 0, where f(x) = -8x^2 + 8x + 5.
find x and IJ is HK is an altitude of triangle HIJ
what is the value of the 2 in the number 1250?
Which of the following mathematical expressions is equivalent to the verbal expression “A number, x, squared is 39 more than the product of 10 and x” ? F. 2x =
Simplify 21/3 x 41/2
factor using ac-method,  15y+6y²-21= ________
factor using ac-method,  15y+6y²-21= ________
how do you say, do you want to build a snow man in spanish?