farhannazar farhannazar
  • 02-02-2021
  • English
contestada

the water was cold_____ the kids still wanted to go for a swim​

Respuesta :

kennedy1438
kennedy1438 kennedy1438
  • 02-02-2021
Yet or but makes the most sense
Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon jug of juice costs $22.32. What is the price per pint?
Metallurgy was well known by the Guptas, as can be attested to by the copperbronzeironsteel pillar of Delhi.
Write an expression that represents the volume of a rectangular prism (box) with length 2003-02-02-00-00_files/i0260000.jpg, width 2003-02-02-00-00_files/i02600
Sophia has $12.32 in pennies. She is sorting her pennies into 11 piles. Part a. Sophia used partial quotients to find the number in each pile. How many pennies
Do you agree or disagee with the following idea? 'With the help of technology, students will benefit greatly from studying by themselves at home'
Who painted the Almond Tree in Flower?
"I heard that paper read yesterday that all are born equal." -Elizabeth Freeman, former slave in Massachusetts what document was Freeman talking about? a) the
why did the Soviet union pursue the domination of eastern Europe, including the construction of the Berlin wall
Mofor had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost?
Which of the following theories concerning global climate change is the most widely accepted? a. Changes in the global climate will lead to an increase in extr