moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

describe one way that cells use water
Please Explain how!! The volume of 100 drops of a liquid is 0.1 fluid ounce.What is the volume of 1000 drops?
drawing the attention of his classmate as well as his teacher the students dared to experiment with his professors intelligence by interrogating him about the b
whats more 5 miles or 26,300 yards
in a standard dictionary where can you find the key to punctuation marks a in in appendix be in the front of the dictionary see at the bottom of each page D wit
Kenya has a _______ government, meaning the governmental authority is concentrated in a single main body. presidential federal unitary confederate
Why is understanding how much Travis loves Old Yeller important? A. It allows the reader to see how lonely Travis is after his father leaves. B. It demonstrates
Before World War II, many African countries were ruled by a handful of European nations. How did many of the colonies achieve independence in the decades follow
what function do third parties serve in American politics
what terms describes an atom's tendency to hold onto electrons