potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Subtract 2 hours, 20 minutes from 4 hours, 10 minutes. 2 hours, 10 minutes 1 hour, 50 minutes 1 hour, 30 minutes 1 hour, 10 minutes
How do you say "the last place I went to was the school" in preterite tense irregular
Which value from his calculation most strongly affects the number of significant figures in the answer?
1. Factor 3x2y2 − 2xy2 − 8y2. Show your work. 2. Factor x2 + 10x + 25. Show your work 3. Factor x2 − 36. Show your work.
Which rhetorical device is used in this statement from Dr. Martin Luther King Jr.’s speech “I Have a Dream”? I have a dream that one day this nation will rise u
what energy conversion took place on a strawberry bush to make the suns energy turn into carbohydrates
Which poet from Italy wrote The Divine Comedy, a poem describing an imaginary spiritual journey? A. Leonardo da Vinci B. Isabella d'Este C. Dante D. Botticelli
5,6 pls help thx......................
What is the perimeter of this rectangle? cm----- rectangle labeled 14 centimeters by 5 centimeters.
what are two same numbers that are multiplied to get 44