migosthebest707 migosthebest707
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

On Monday Headley paid $1.70 for two of coffee and one doughnut, including the tip. On Tuesday he paid $1.65 for two doughnuts and a cup of coffee, including the tip. If he always tips the same amount, then what is the amount of each item?

Respuesta :

treichelzak
treichelzak treichelzak
  • 03-02-2021

Answer:

i dont wanna say

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Determine the measure of ∠F. answers: 1) 256° 2) 52° 3) 128° 4) 64°
2.-Investiga que creó el Monseñor Leónidas Proaño para ayudar a los indígenas utilizando la radio,
5 idioms regarding the chapter HIS FIRST FLIGHT class 10 Ncert​
Which of the following best characterizes an ecological footprint? A. A measure of environmental impact B. A measure of biological productivity C. A measure of
1. Who conducted the study described in the article? A. a group of parents B. Yale University C. the U.S. government McDonald's
if you can buy 8 gallons of gas for $25.60, what is the cost per gallon? use a proportion to slove and show all work
how to simplify -8+5w=27
What is the area of the triangle? ANSWERS: A) 112 cm2 B) 56 cm2 C) 64 cm2 D) 48 cm2
can someone help me asap pls?
-What are the main causes of WWI?