lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What are the odds of spinning blue?
____ is produced in cells of ripening fruit. a. Auxin c. Chlorophyll b. Ethylene d. Gravity
a 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost
5 7/8 x (2 4/5 ÷ 7) AHH HELP I'M TO STUPID FOR THIS
Need help with other part of homework!!!! Find each absolute value
based on the details in “the interlopers” what conclusion can be drawn about the theme of the story a) its often harmful to a persons well being to hold a grudg
Which expression is equivalent to?
What inspired the national Martin Luther King.jr day of service?
Geographically Greece is a
In the Middle East, which of the following bodies of water is an important source for freshwater and irrigation to many who live in the region? A. the Tigris an