khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Either the darkness alters Or something in the sight Adjust itself to midnight And life steps almost straight In the poem we grow accustomed to dark what help
Area of a circle? Need to know for big test tomorrow
Vanessa rode her bike 4 days last week. she rode her bike a total of 2 2/3 miles. what equation shows how many miles Vanessa could have ridden her bike each day
Which statement explains why the Doolittle raid and the battle of the coral sea were important?
what best lead to authoritatism in Italy, Japan,and Spain in the 1920s and 1930s
What are implicit​ costs? an implicit cost is a. a cost that remains constant as output changes. b. a cost that changes as output changes. c. a cost incurred in
What is the abbreviation of potassium (K) written in its noble gas configuration?
what is y if y=4x + 2 and x = 3
Please help!! Ken at Cars101 sold a car for 18,250 and earned $693.50 in commission. What percent of the sale was his commission? Thanks!!
equality for women has effected population growth because today an increasing percentage of women are