aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

A survey was conducted among 100 students of age groups 7−12 years and 13−18 years to find their favorite book genre. The students had to select any one genre o
Ten years ago, only 50 lions lived on a small savannah in Africa. Now, there are over 200 lions living in the same area. If the lions continue to live on the sa
PLEASE ANSWER RIGHT AWAY
How many moles of chloride ions are there in 2 moles of calcium chloride?
If Logx (1 / 8) = - 3 / 2, then x is equal to A. - 4 B. 4 C. 1 / 4 D. 10
How many triangles satisfy the conditions a=14, b=2, and A=66?
Find the specified vector or scalar. Show your work. u = -4i + 1j and v = 4i + 1j; Find ‖u+v‖
What is the mass in grams of 0.000142 mole of vitamin C
Cystic fibrosis is an autosomal recessive disorder that runs in ann's family. she has created a pedigree of the known occurrences of cystic fibrosis in her fami
The website of a popular stargazers club notes that on Wednesday the moon will rise at 6:23 PM and set at 6:12 PM on Thursday. What is a mistake in this informa