vomayly
vomayly vomayly
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $1.95 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $36.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

helper786
helper786 helper786
  • 01-02-2021
Around 19 or 18 dollars I think
Answer Link

Otras preguntas

Read the opinions below. Which of the following best describes how the passages differ? A. Source A supports a democracy. Source B supports communism. B. Source
PLEASE HELPPPPPP 100 points
A 4-foot piece of aluminum wire costs $6.72. What is the price per inch?
can you please help me solve?
what was soviet unions reaction about the pentagon papers?
The trajectory of a potato launched from a potato cannon on the ground at an angle of 45 degrees with a speed of 65 meters per second can be modeled by the para
f(x) = x2 – 3x – 2 is shifted 4 units right. The result is g(x). What is g(x)?
What are the answers to this?!?!
What is the clockwise torque on the following lever? 5.0 Nm 125 Nm 250 Nm 0.0 Nm
vincent uses 2 1/2 of flour for every 12 muffins that he makes what is the total number of cups of flour vincent will use to make 6 muffins please show work on