nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hello I need helpA= N=​
Who was Indu Jain? Write a descriptive paragraph on her!​
Please can someone answer as many of these as possible? It doesn’t have to be all of them but any answers would be appreciated Thank u
Find SQR, thank you!
Work out: 2/3p - 3/4 = 0.2
Some children were going to the Computer Room. The first time there was a knock at the door, 1 child entered the Computer Room. On each of the followings knocks
A student left a bar of chocolate in the sun on a hot day. As the chocolate melted, which property changed? A. its mass B. its shape C. its weight D. its compos
IWhat theme is highlighted in this excerpt from “The Most Dangerous Game” by Richard Connell? Rainsford remembered the shots. They had come from the right, and
Describe several communication issues which can occur when communications in the workplace do not take account of diversity​
Lee el diálogo y escoge la opción que tiene el vocabulario necesario para completar las frases correctamente. Read the dialogue and select the option that has t