abeltran320 abeltran320
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

tara has a large box of dog treats that weighs 6.6 pounds. she uses the large box of dog treats to make smaller bags, each containing 0.6 pound of treats.

Respuesta :

dfafsdad dfafsdad
  • 01-02-2021

Answer:

11

Step-by-step explanation:

6.6/0.6 = 66/6 = 11

Answer Link

Otras preguntas

whats the ratio of 72 to 126
La guerra fría en latino América
When a labor union and an employer cannot agree on the terms of a contract what often happens?   A.Select the best answer choice.the union strikesthe workers ar
Who was the first President of the USA?
Which guideline should you follow to help you choose an appropriate topic?
A case of Mountain Dew (24cans) costs $7.68. What is the unit price?
Harper has $15.00 to spend at her grocery store. She is going to buy bags of fruit that cost $4.75 each and one box of crackers that costs $3.50. Write and solv
so an athlete trains on a circular track of radius 40m and jogs 10 laps each day 5 days a week. how far dose he jog each week?
Where do plants get their green color?
Why is it important that lymph vessels are spread throughout the body