shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Giovana worked with her committee on developing a timeline, budget, and a list of who is responsible for which actions. Which step of the FCCLA planning process
Elephants are the most well known source of ivory, but it also comes from a variety of other animals, including hippos, narwhals, walruses and even sperm whales
[tex]8^x-2=\sqrt{x} 8[/tex]
Suppose Rohit is planning his schedule next semester. He must choose 3 out of 5 core classes and either one, two, or three: a) Electives b) Labs c) Extracurricu
infer: in paragragh 13, the author says "And i nearly have such a moment". what moment did she nearly have and why did it not come to pass?
What are the four bases that a nucleotide may contain? Which pairs can form between why A:T and C:G? a) Adenine, Thymine, Cytosine, Guanine; A-T and C-G b) Aden
What was your reaction to Victor’s lie?
If a tax is imposed on a good with somewhat elastic supply and demand, but supply is more elastic than demand, who will bear the burden of the tax? Options:a) C
According to Wundt, sciences like physics were based on ____ experience, whereas psychology should be based on ____ experience? 1) Sensory; introspective 2) Obj
how does john ross describes the agreements working for the cherokee nation initially?