Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

adeshinaquadrioluseg Don't look at this users questions they are literally all wrong Trash
This acceleration function represents the acceleration of a subatomic particle: a(t) = 6t² - 8t The particle has an initial velocity of 1 m/s. What is the veloc
A student graphed distance versus time for an object that moves 14m every 2 s. the speed of the object is
Kara is running a marathon. After 2 hours, Kara has run 13 miles. After 4 hours, Kara has run 26 miles. What is her speed, in miles per hour?​
The sun ____ in the East.​
A car starts from rest and travels for 4.0s with a uniform acceleration of + 1.3m/s^2. The driver then applies the brakes, causing a uniform acceleration of - 1
The width, of a rectangle is 1/2 of its length. What are the sides of the rectangle if its perimeter is 63 in
Cuanto vale la y en matemáticas
The sun ____ in the East.​
Question for Math! I have a 200-point math test coming up, and I don't get the concept of this question, but if somebody is willing to help me out on this quest