brianargibson11
brianargibson11 brianargibson11
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce packages of cashews costs 12$
What is the cost per ounce of cashews?

Respuesta :

lynijahholmes08 lynijahholmes08
  • 15-01-2021
Of course it would be about 3.75 an ounce
Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

12/16 =.75

Answer Link

Otras preguntas

approximately how many french and american troops fought at the battle of yorktown? a) 8,000 b) 16,000 c) 24,000 d) 32,000
Atoms that make up matter are held together by what forces ?
The name of the system in which Great Britain bought raw materials, such as timber and iron ore, from the colonies and sold finished products back to them at hi
why was human settlement difficult in Arabia
Populations of organisms that exhibit a high degree of variation have a greater chance for survival than populations of organisms that show little variation. Th
I have an eight yr old daughter the subject is math break apart ones to subtract 65-6
In some developing nations the percentage of the animal protein from fish in the diet can be as high as
how do i find the dependent and the independent variable inthe question above?
which of the following is not a benefit of an electronic health record according to the greenway medical web demonstration
2. What did the Tigris & Euphrates rivers do regularly?