sophiasaieva
sophiasaieva sophiasaieva
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help the best answer gets brainlets

Please help the best answer gets brainlets class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-01-2021

Answer:

n=12

Step-by-step explanation:

since the ratio is 6lbs:$8

if they were buying 3lbs it would cost $4

so with 9lbs it would cost $12

3:4

6:8

9:12

:)

Answer Link

Otras preguntas

On average, how many Americans die every day from prescription drug abuse? 10 500 50
Which psychological condition may result from stress? A. increased blood pressure B. schizophrenia C. unusual irritability D. post-traumatic stress disorder
Chronological order of historical events during 1200-1450 time period?
10.What is the mass number of silicon (Si) when it has 15 neutrons?Required to answer. Single line text.​
Narrate a funny incident that has happened to you recently in at least 3 paragraphs with 5 sentences each in english​
Directions: Respond to the prompts below to demonstrate your understanding of the reading. 1 What is a molecule that plants and animals will break food down int
Which method of calculating finance charge results in the lowest finance charge? a. average daily balance b. previous balance c. ending balance d. adjusted bala
Which denotation best describes this group of words? bright, shiny, airy large small light solid
What is SU? (Look at picture for more info)
Given g(x)=2x-1, solve for x when g(x)=3.