nordisola224
nordisola224 nordisola224
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-yard roll of brown paper costs $0.55. What is the unit price?

Respuesta :

naixus
naixus naixus
  • 15-01-2021

Answer:

0.11 per yard.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Noah rows across a river that is 48m wide. The current carries him 15m downstream. How far does Noah actually travel?
what is a prefix for marine
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?
Help me please. What Is Stonehenge?
Find the next two terms in the following sequence. 13, -5, -35, -77,...
how do you solve the equation 2s+3=14s
What is the next number of the pattern. 2 7 26 101 400
Hello how do you solve for x a= x-b/y
Determine the type and number of solutions of 7x^2+3x+8=0
what is the fraction ten twelfths in it's simplest form ?